Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” - Wakacyjne zajęcia  zakończone!

Z SERCEM NA DŁONIS Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom

  • DSCF2752.JPG
  • DSCF2822.JPG
  • DSCF2704.JPG
  • DSCF2720.JPG

Wakacyjne zajęcia zakończone!

Z ogromną radością informujemy, że kolejny raz udało się nam zorganizować wakacyjne zajęcia dla dzieci. Uśmiechnięte buzie uczestników dały nam ogromną satysfakcję i pozwoliły snuć plany na kolejny rok naszej działalności.
Dziękujemy za wspólnie spędzony tydzień!
Wolontariusze
A jak wyglądały zajęcia? Tego można się dowiedzieć czytając poniższy artykuł:

Aby ciekawie spędzić wakacyjne miesiące, należy mieć na nie pomysł. Właściwa organizacja czasu jest ważniejsza od miejsca, w którym jesteśmy - leżenie "do góry brzuchem" po pewnym czasie nudzi się nawet na Dominikanie. W gminie Bestwina w ostatnich latach pojawiło się wiele wartych uwagi propozycji dla dzieci i młodzieży, jedna z nich to półkolonie organizowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Z Sercem na Dłoni". Jak udały się one w tym roku?
W zaproponowanych zajęciach i wyjazdach udział brało 40 - 50 uczestników w różnym wieku, przeważnie ze szkoły podstawowej. Kadra wychowawców z prezes Iwoną Sojką na czele postawiła na sprawdzoną zasadę "dla każdego coś miłego" - zatem dobrze bawili się sportowcy, młodzi artyści lub miłośnicy wycieczek krajoznawczych. Zabawa i nauka w jednym!
Pierwszy dzień półkolonii poświęcono zajęciom plastycznym. W auli Domu Katechetycznego w Kaniowie odbywały się warsztaty rękodzielnicze - wykonywanie ozdób z wiórków drewna osikowego. Z kolei we wtorek wszyscy wyjechali do Cieszyna - mieści się tam Muzeum Drukarstwa, które proponuje odwiedzającym zapoznanie się z technikami introligatorskimi - goście z Kaniowa samodzielnie wykonali notesy i zabrali je do domów. "Dniem muzealnym" była także środa. Podczas wizyty w Wadowicach koloniści zwiedzili z przewodnikiem Dom Rodzinny św. Jana Pawła II i bazylikę Ofiarowania NMP. Wielu z nich pontyfikat papieża - Polaka zna już tylko z telewizji czy z lekcji religii, toteż spotkanie z pamiątkami po naszym wielkim rodaku było impulsem do dalszego zgłębiania jego życia i nauczania.
W czwartek odbył się wyjazd do kina "Świt" w Czechowicach - Dziedzicach. Film "Mały Książę" dostarczył dzieciom i dorosłym wielu wrażeń a przygody bohaterów książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego komentowano jeszcze długo po seansie.
Piątek był dniem sportu - w hali sportowej przy szkole im. T. Kościuszki w Kaniowie swoje gry i zabawy mieli najpierw najmłodsi, a po południu - starsi. Grupa złożona z 5 i 6 - klasistów oraz gimnazjalistów trenowała piłkę siatkową pod okiem zawodników BBTS Bielsko - Biała: Kamila Kwasowskiego i Krzysztofa Modzelewskiego. Zagrywka, blok, ścięcie, ustawienie - te elementy każdego meczu przećwiczyli młodzi siatkarze z Kaniowa, a że wychodziło im to bardzo dobrze, otrzymali pochwały i słodkie "krówki". Prezes Stowarzyszenia Iwona Sojka wręczyła zawodnikom w podziękowaniu okazały tort. Trening obserwowała pani Elżbieta Kozłowska, pracownik marketingu BBTS Bielsko - Biała.
 Stowarzyszenie "Z Sercem na Dłoni" wyraża wdzięczność osobom i instytucjom które wsparły wypoczynek dzieci i młodzieży: Parafii Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie za udostępnienie auli, dyrekcji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kaniowie za umożliwienie zajęć w hali sportowej, cukierni "Asteria" za drożdżówki na wyjazdy, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie za dofinansowanie autokaru.

Zdjęcia poniżej oraz TUTAJ

 

 

Pomagają nam

 PG-SILESIA

 

danone

maspex

 

tymbark

sertop